ما وب سایت طراحی می کنیم


انواع دوربین های صنعتی و ویژگی های آن

دوربین های مورد استفاده در سیستم های مدار بسته از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشد. کیفیت تصاویر گرفته شده ارتباط مستقیمی با نوع دوربین و کیفیت تصویر گرفته شده و لنز مورد استفاده و تا حدودی به محیط بستگی دارد. هر چقدر TV Line ( خط های تصویر) یک دوربین بیشتر باشد کیفیت تصویر بهتر می باشد. در یک دوربین 540TV Line کیفیت قابل قبولی برای نصب در سیستم های دوربین مدار بسته می باشد.امروزه دوربین های جدیدی در بازار وجود دارد که قابلیت انعطاف بیشتری از خود نسبت به محیط را دارند در صورتی که در دوربین های چند سال پیش این امکانات موجود نبود. در دوربین های جدید امکان تنظیم و تغییر تلرانس رنگ ، روشنایی و کم کردن نور تصویر از طریق خود دوربین و سایر امکانات بیشتر در دوربین های جدید وجود دارد که در گذشته از طریق نرم افزار مربوطه در صورت وجود قابل تنظیم بودند. شرکت های معتبر بسیاری محصولات متنوعی در رابطه با دوربین های صنعتی برای استفاده در سیستم های دوربین مدار بسته دارند که می توانید از طریق سایت مربوطه با کلیه مشخصات و امکانات آنها آشنا شوید. در زیر چند لینک رو برای شما معرفی می کنیم.

محصولات دوربین آنالوگ شرکت سونی برای استفاده در سیستم های دوربین مداربسته
http://pro.sony.com/bbsc/ssr/cat-securitycameras/cat-cctv/

تولیدات شرکت ال جی در رابطه با دوربین های آنالوگ برای سیستم های مداربسته
http://www.lge.com/products/category/list/security_cameras_fixed%20cameras.html

این لینک هم مربوط به شرکت پاناسونیک
http://catalog2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/ModelListیstoreId=11201&catalogId=13051&catGroupId=14458

فروش و پخش دوربین مداربسته

البته در بازار دوربین های صنعتی برای سیستم های مداربسته شرکت های قدرتمند دیگری نیز وجود دارند که بصورت تخصصی به این امر پرداخته اند. در زیر چند نمونه دوربین صنعتی ثابت معرفی می شود.

دوربین ثابت که برای استفاده در محیط های غبار آلود و مرطوب از کاور دوربین استفاده می گردد و در محیط های تمیز و اداری از پایه مربوطه برای نصب استفاده می شود. بیشتر دوربین های مورد استفاده از منبع تغذیه 12 ولت 1 آمپر تغذیه می شوند. و در مورد لنز می توان گفت که بسته به محیط از لنز های متنوعی می توان استفاده نمود و لنز این نوع دوربین قابل تعویض می باشد.

فروش و پخش دوربین مداربسته

دوربین ثابت ( دام DOME )

این نوع دوربین بصورت حبابی شکل می باشند و بر روی سقف پرج می شود. محفظه حبابی شکل نقش محافظ را دارد و از دوربین های مینیاتوری در داخل این نوع دوربین ها استفاده می گردد، ( اکثرا). این نوع دوربین ها برای نصب در محیط های بسته و اداری مناسب هستند و زیبا و جمع و جور دیده می شوند.فروش و پخش دوربین مداربسته

دوربین های ثابت دید در شب

این نوع دوربین ها از لنز ثابت و اکثرا دارای محفظه عایق غبار و رطوبت ساخته می شوند و دارای سنسور حساس به نور می باشند که در صورت تاریکی محیط به حالت دید در شب سویچ می شوند که با حد اقل نور محیط و نور افشانی پروژکتور مادون قرمز که در خود دوربین تعبیه شده قابل تصویر برداری بصورت سیاه و سفید از محیط می باشند. قدرت پروژکتور های مادون قرمز این دوربین ها بسته به تعداد LED های آن می باشد و حداکثر تا 5-6 متر خوب جواب می دهند . در صورت نیاز برای تقویت نور نامرعی در بازار پروژکتور های مادون قرمز نیز وجود دارد.

فروش و پخش دوربین مداربسته

دوربین های SPEED DOME ( قابل چرخش و زوم)

دوربین های بسیار قدرتمندی جهت تصویر برداری در سیستم های دوربین مداربسته می باشند بطوری که در محیط های باز و سالن های تولیدی بزرگ در مواردی بهترین گزینه انتخاب می باشد. در محیط های خود بجای استفاده از چند دوربین برای کنترل محل می توان از یک دوربین Speed dome استفاده نمود بطوریکه این دوربین ها قابل چرخش 360 درجه افقی و 180 درجه عمودی می باشند و قابلیت بزرگنمایی تصویر بصورت اپتیکال از خصوصیات بارز این نوع دوربین ها می باشد.از معایب این نوع دوربین ها که برخی از مصرف کنندگان آن ابراز می دارند این است که امکان کنترل و تصویر برداری از همه نقاط در یک لحظه را دارا نمی باشند. دوربین های ثابت این مزیت را دارند که همه وقت از محیط نصب شده تصویر برداری کنند. در مواردی که حساسیت برای ضبط کلیه رخداد های اتفاق افتاده ضروری می باشد دوربین های ثابت توصیه می شود و در کنار آن اگر از این نوع دوربین (چرخشی) نیز استفاده شود که فبها !این نوع دوربین ها در دو نوع (قابل استفاده در محیط داخلی و قابل استفاده در محیط خارج ( عایق در برابر رطوبت و گردو غبار) در بازار موجود می باشد). این دوربین ها به نسبت دوربین های ثابت گرانتر می باشد ولی خیلی خیلی بهتر از دوربین های ثابت کارایی دارد. اکثر دوربین های استفاده شده در این نوع بسته ها قابلیت دید در شب را دارند و با حداقل نور محیط ثابلیت تصویر برداری را دارند.

فروش و پخش دوربین مداربسته

COVER ( محفظه) دوربین

محفظه دوربین برای محافظت دوربین و منبع تغذیه در برابر گرد و غبار و رطوبت و ... در محیط های این چنینی طراحی شده و اکثرا در محیط های باز و خطوط تولید در کارخانه ها توصیه می شود از این محفظه ها استفاده گردد. این مورد را در اینجا نوشتم که بیشتر مردم به اشتباه فکر می کنند این هم نوعی دوربین از نوع "خیلی قوی" هستند.

فروش و پخش دوربین مداربسته
     طراحی و اجرا شرکت پارسیان 

     Design by:  Parsian Company
گروه فناوری پارسیان|نرم افزار املاک،نرم افزارمشاورین املاک،برنامه املاک،نرم افزار املاک رایگان،طراحی سایت املاک
buy targeted web traffic
نرم افزار موبایل املاک نرم افزار جامع املاک پارسیان نرم افزار مشاور املاک ، نرم افزار مطب https://twitter.com/Parsianitg2 فیس بوک گروه پارسیان تویتر گروه پارسیان