ما وب سایت طراحی می کنیم


قابلیت های دوربین مداربسته

Auto iris چیست؟
این تکنولوژی دوربین را قادر می سازد تا بتوانند به طور خودکار iris (دریچه دیافراگم) لنز را برای شرایط نوری متفاوت تنظیم کند. معمولا بر روی اکثر دوربین ها دو حالت Video و DC برای این تکنولوژی وجود دارد. حالت DC یعنی دوربین بطور مسقل و خودکار iris لنز را کنترل کند و حالت video به این معنی است که دوربین فقط تغذیه مورد نیاز را برای لنز تامین کند و سنسور موجود بر روی لنز ، میزان iris را کنترل کند.

فروش و پخش دوربین مداربسته


BLC چیست؟
back light compensation به معنی جبران نور زمینه می باشد در واقع این قابلیت وظیفه ی جبران و تنظیم میزان روشنایی نقاط مختلف تصویر را بر عهده دارد. به صورتی که اشیا تاریک نیز به خوبی در تصویر دیده می شوند. این قابلیت اکثرا در مواقعی استفاده می شود که دوربین در حال تصویر برداری از در و یا پنجره ای باشد که نور زمینه و محیط بیرون باعث مات شدن تصویر داخل می شود و به این وسیله اشیا و یا چهره ها ی موجود در محیط داخل کاملا واضح دیده می شوند.


AWB چیست؟
Automatic white Blance یا AWB قابلیتی است برای تنظیم نورهایی با حرارت متفاوت.(حرارت نور در واقع نوع سرد و یا گرم بودن رنگ آن است مانند نور های آبی و یا زرد) به عنوان مثال نور لامپ رشته ای بیشتر از رنگ های قرمز و زرد تشکیل شده ولی در مقابل نور لامپ های مهتابی و کم مصرف بیشتر از رنگ های آبی و سبز تشکیل شده است و چشم و مغز انسان با پردازش نور این تفاوت رنگ ها را جبران می کند اما از آنجایی که سنسور های موجود در دوربین ها تمامی رنگ ها را به طور دقیق و همان طور که هستند ثبت می کنند ،تصاویر همراه با نقص در رنگها ثبت می شوند مگر اینکه قابلیت AWB برای جبران این تغییرات فعال شده است.

Shutter speed چیست؟
یکی از پارامتر های بسیار موثر در کیفیت تصاویر سرعت شاتر است. تنظیم سرعت شاتر در مقادیر کم حساسیت بسیار بیشتری را در محیط های تاریک برای دوربین ایجاد می کند (در واقع باعث کاهش لوکس می شود) در واقع با این کار اجازه می دهیم سنسور نور بیشتری را از محیط جمع آوری کند. اما در عین حال این کار ممکن است باعث ایجاد سایه و یا Blur شدن در تصاویر اجسام متحرک شود. به همین دلیل همیشه باید به یک موازنه ی مناسب بین سرعت شاتر ، نور و کیفیت تصویر برسیم. در تصاویر متحرک سرعت شاتر را زیاد و در محیط های تاریک که حرکت در آن کم است سرعت را کاهش می دهیم. اما در مجموع توصیه می شود سرعت شاتر روی مقادیر کم تنظیم شود و در صورت نیاز برای جبران کمبود نور از مادون قرمز استفاده می شود .چون در سیستم های نظارت تصویر همواره با حرکت و ثبت وقایع سر و کار داریم.

فروش و پخش دوربین مداربسته


Cutting Filter چیست؟
این فیلتر باعث بهبود کیفیت تصاویر می گردد که عملکرد متفاوتی در هنگام شب و روز از خود به نمایش می گذارد و همچنین در بعضی از انواع بشکل مکانیکی می تواند جابجا شود تا تمام طول موج های نوری مورد نیاز برای CCD در ساعات مختلف شبانه روز فراهم گردد.

فروش و پخش دوربین مداربسته


HLC چیست؟
حذف و تنظیم نقاط پر نور در تصویر بصورت هوشمند و ارائه تصویری با کیفیت بالاتر. این سیستم جلوی نور های شدید را گرفته و بیشتر در پمپ بنزین ها و پارکینگ ها بدلیل روشن بودن چراغ اتومبیل ها در هنگام شب ،جهت خواندن پلاک ماشین و ضبط بهتر تصاویر مربوطه ، مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش و پخش دوربین مداربسته


فروش و پخش دوربین مداربسته
     طراحی و اجرا شرکت پارسیان 

     Design by:  Parsian Company
گروه فناوری پارسیان|نرم افزار املاک،نرم افزارمشاورین املاک،برنامه املاک،نرم افزار املاک رایگان،طراحی سایت املاک
buy targeted web traffic
نرم افزار موبایل املاک نرم افزار جامع املاک پارسیان نرم افزار مشاور املاک ، نرم افزار مطب https://twitter.com/Parsianitg2 فیس بوک گروه پارسیان تویتر گروه پارسیان